Ең бiрiншi кезекте мұғалiмнiң «өзiндiк жаңалығы» болуы керек. Сол жаңалыққа мен ІІІ айлық курска барып келгеннен кейін қол жеткіздім. Сабақты қазақтыра отырып түсіндіру және әр сабақта ойын элементтерін қосу менің дағдыма айналды.Ағылшын тіліне арналған орта кысқа мерзімді жоспарларды көп кездестіре бермейміз. Менің ұсынып отырған сабағым деңгейлік курстан өтіп келген жас ұстаздарға көмегін тигізеді деген ойдамын.
Тақырыбы Мақсаты
Міндеті
Модуль
Стратегия
Ресурс Күтілетін нәтиже
Invention Мәтінмен жұмыс істей отырып сыни ойлау арқылы өнертапқыштар туралы біліміне сүйене келе өз қиялдарын
дағы дүниені жасау және өмірде қолдану. Сөздік арқылы мәтіннің мағынасын түсінуге талпыну;
Еркіндік атмосферасын құру;
Топ ішінде және топ алдында жүйелі сөйлеуге дағдыландыру;
Сыни ойлауға және өзін-өзі реттеуге ықпал ету;
Оқушының тілдік коммуникативтік құзіреттілігін арттыру;
Қол өнер шеберлігін арттыру;
Формативті бағалау жүйесін жетілдіру;
Дарынды оқушыны одан әрі дамыту; «Сын тұрғысынан ойлауға үйрету». «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер». «Оқытуды бағалау және оқуды бағалау». «Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту мен оқу». «Талантты және дарынды баланы оқыту мен оқу». «Оқыту мен оқуда ақпарттық- коммуника
циялық технология
ларды пайдалану» «Шаттық шеңбері», «Топтас
тыру», «Басбармақ», «Оқушылардан кеңес алу», «Ыстық орындық» «Бірге ойлаймыз»
«Венн диаграммасы», «Сұрақты қағып ал».
«Сергіту сәті».
«Күнделік жүргізу» Плакат, маркер,куб, гүл,орындық,интер
белсенді тақта,геометиялық фигуралар
(жұлдызша, төртбұрыш, үш бұрыш) Оқушылар
дың сөздік қоры молаяды;
Топта жұмыс істеуге дағды
ланады;
Өзін-өзі реттейді және сыни ойлауға қалыпта
сады;
Ауызекі сөйлеу шеберлігі артады;
Білгендерін тәжірбие жүзінде іске асыруға талпынады. Өзін-өзі және топтық бағалауды қолдануға тырысады.
Дарынды оқушының қабілеті артады.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: Ағылшын тілі
Кабинеті – химия
Сыныбы: 8 сыныбы
Мерзімі: 19.10.2013 жыл
Уақыты: 3 сабақ 15.45-14.30
Тақырыбы: Invention (өнертапқыштық )
Мақсаты:. Мәтінмен жұмыс істей отырып сыни ойлау арқылы өнертапқыштар туралы біліміне сүйене келе өз қиялдарын
дағы дүниені жасау және өмірде қолдану.
Міндеттері: Сөздік арқылы мәтіннің мағынасын түсінуге талпыну; Еркіндік атмосферасын құру;Топ ішінде және топ алдында жүйелі сөйлеуге дағдыландыру;Сыни ойлауға және өзін-өзі реттеуге ықпал ету;Оқушының тілдік коммуникативтік құзіреттілігін арттыру;Қол өнер шеберлігін арттыру;
Формативті бағалау жүйесін жетілдіру;Дарынды оқушыны одан әрі дамыту;
Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа технологиялар, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытуда АКТ-ны пайдалану, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау.
Стратегиялар: «Шаттық шеңбері», «Топтастыру», «Басбармақ», «Оқушылардан кеңес алу», «Ыстық орындық» «Бірге ойлаймыз»«Венндиаграммасы», «Сұрақты қағып ал».«Сергіту сәті».«Күнделік жүргізу»
р\с Тақырып Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Нәтиже Бағалау Ресурс
Invention
1. Кіріспе
Еркіндік атмосферасын қалыптастыра отырып, оқушыларды топтастыру.
Үй тапсырмасына шолу жасау. Мына гүлді силай отырып, бір-бірімізге бүгінгі сабақта сәттілік тілейік балалар.
«Ыстық орындық»
стратегиясы арқылы үй тапсырмасына тоқталамын: box, fox, play
Where are you going to go on monday?
What is she going to do at 5 oclock? Оқушылар бір-біріне гүл силай отырып, сәттілік тілейді. Артынан түтікше арқылы топқа бөлінеді.
Оқушылар сөзік айтады және going to құрылымына қойылған сұрақтарға жауап береді.
I'm going to go to Аlmata.
She is going to help her mother. Оқушылар бір-біріне өзара жылы сөздер айтып ,уәж тудырады.
Топтастыру стратегия сы бойынша топқа бөлініп өзін-өзі реттейді.
Оқушылардың үй тапсырмасын орындауға деген жауапкершіліктері артады. Өткенді еске түсіреді. Сөз арқылы мадақтау:
Жарайсыңдар !
Өзін-өзі бағалау. Түтікше, гүл
Орындық
2. Тұсаукесер Көпір тапсыр
масы арқылы топтық жұмыс жүргізу. Тақтаға ребус шығарып қоямын және шешіп болған соң
әр топқа бірдей мәтін беремін.
Оқушы
лар сөздікпен жұмыс істей отырып жаңа сабақтың мағынасын ашу керек. Сөздікпен жұмыс істеу арқылы жаңа сабақтың не туралы екенін айтты. Топпен жұмыс болды. Ізденушіліктің арқасында тақырыпты танып білді. Сабақтың не туралы екенін анықтады.
3. Негізгі бөлім
«Блум токсономиясы» бойынша
Білу
Қолдану
«Бірге ойлай
мыз» стратегия
сын қолдану
«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»
Шығармашылық жұмыс Интербелсенді тақтаға мәтінге байланысты сұрақтар жазып қоямын:
Who was invented a pin?
When was invented a telephone?
What was invented Nobel?
Сұрақ қоюдың «түрткі болу»техникасын пайдаланып ауызша сұрақтар қоямын:
Who was invented a pin?
When was invented a telephone?
What was invented Nobel?
Топтық шығармашылық жұмыс беремін:
1-ші топ
А nest
А boat
оқушылар жасайды және қорғайды. Оқушылар топпен бірге ойланып отырып сұраққа жауап жазады.
Оқушылар мәліметтерін қайта қарастыра келіп интербелсенді тақтаға сәйкестердіру тестін жасайды.
Әр топ берілген тапсырма бойынша ортаға шығып жасаған жұмыстарын қорғайды.
1-ші біткен топ шапалақ ұрады. Топпен жұмыс болады, диалог қалыптасады. Зерттеушілік әңгіме болады. АКТ-мен жұмыс жүргізеді.
Нәтижесінде диалог арқылы оқу болады, оқытудың жаңа тәсілі қолданылады. Оқушылар АКТ-ны пайдаланады.
Ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады. Өзін-өзі реттеп, сыни ойлауы одан әрі дамиды. Диалог болады.Дарынды мен көшбасшыны анықтауға мүмкін болады. Топ алдында жүйелі сөйлеуі қалыптасады. Топтық бағалау. Топтар бір-бірін бағалайды
«басбармақ» арқылы бағалау.
Топтық бірін бірі бағалау. Интербелсенді тақта,таратпа материалы.
Таратпа материалы, интербелсенді тақта
қағаз, желім, түрлі түсті қағаз,картон,карандаш, смайлик
Венндиаграммасын қолдану арқылы талдау
Осы екі нәрсені салыстырып талдау жасаңдар. Жасалған екі нәрсені салыстырп талдау жасайды. Зерттеушілік әңгіме жүргізіледі. Оқушының тілдік коммуникативтік құзіреттілігін артады. Мұғалім
нің мадақ
тауы:
Жарайсыңдар балалар!
Плакат, маркер
3. Қорытынды
жинақтау
Сергіту сәті Сұрақты қағып ал стратегиясы бойынша
Скелет биі Кубты лақты
рамын да
оқушылардан:
when was invented a jeans?
What was invented Gehemberg?
Who was invented a sewing machine?деп сұраймын
Интербелсенді тақтадан «скелет биі» видеосын қосамын Сұрақты қағып алып жатып лезде жауап береді.
Оқушылар видеоға қосылып блейді Алған білімдерін жинақтайды. Қайта бағыттау технологиясы қолданылады.
Көңіл- күйлері көтеріліп, белсенділіктері артады. Оқушылар бірін-бірі бағалайды.
Бағалау
Үй тапсырмасын беру. Рефлексия
Оқушылардан кеңес алу стратегиясын қолданамын.
Сабақ соңында: «оқушылар бүгінгі сабаққа қалай қатыстым деп ойлайсыңдар?
бағдар
шам белгісімен
өздеріңді бағалаңдар»
Артынан өзім форма
тивті баға
лаймын.
When was invented a telephone? answer the question.
Оқушылар стикерге сабақ туралы
не қиын болды, не оңай жазып іледі.
Оқушылар өздерін бағдаршам белгісімен бағалап шығып, себебін түсіндіреді.
Оқушылар үй тапсырмасын алады. Сабақ туралы есеп береді. Өзіндік мені қалыптасады.
Нәтижесінде өздерінің жұмыстарын саралайды.
Келесі сабақтың көпір тапырмасына дайындалып келеді
Өз-өз
дерін бағалау бағдар
шам арқылы және мұғалім
нің бағалауы
фигуралар арқылы.
Бағдаршам, геометриялық фигуралар
- balau.80
- 4 января 2015
- 2718
- 0




