Линза. Линзадағы кескіндер
Линза. Линзадағы кескіндер
Сабақ тақырыбы: Линза. Линзадағы кескіндер
Сабақ мақсаты: Линза мен айнаны салыстырып, ұқсастығын ерекшелеу, заңдылықтарды дамыту, кескін түрлерін салу, тұжырымдау, формулаларды түрлендіру.
Сабақ міндеттері:
Линзаның физикалық қасиеттерін ерекшелейді, кескіндерді салады, заңдылықтарды тұжырымдайды, формулаларды түрлендіреді.
Оқушылар үшін оқыту нәтижесі:
1. Оқушылардың теориялық біліміндегі олқылықтарды анықтады.
2. Теориялық білімді практикада тиімді қолдану жолдарын үйренді
3. Есепті шығарудың бірнеше жолдарын, олардың тиімділігін арттырды.
Табыс критерийлері.

1. Үй тапсырмасы бойынша:
- Сұрақтарға нақты жауап береді - 2 балл.

ІІ. Жаңа сабақ бойынша (топтық жұмыс):
- Құрал - линза туралы түсінік - 2 балл
- Линза түрлерін ажыратады - 2 балл
- Линзадағы сәулелерді ерекшелейді – 2 балл
- Өзіндік тұжырым жасай біледі - 2 балл

ІІІ. Қорытынды баға - 10 балл - «5»;
6 - 8 балл - «4»;
2 - 4 балл - «3»
Оқытудағы негізгі идеялар:
Оқушылардың топтық жұмысқа тартылуы.
Оқушылардың өз жұмыстарын көрсете білуі.
Өз әрекеттерін саралайды.(бағалайды)
Ресурстар, құралдар: Интерактивті тақта, ЭО Проектор экранымен,
Модульдер: Сто, диалогтік, топтасу, INSERT
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі.
Мұғалімнің іс - әрекеті: Қалыпты жағдай туғызу. Бағалау парағын тарату. Дәптер таратылады
Оқушының іс - әрекеті: Сәлемдеседі; Тренингке катысады. Смайлик арқылы 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру:
(Слайд арқылы интерактивті тақтада – әр жауап үшін смайлик беріледі.)
Сұрақтар:
1. Жазық айна қандай кескін береді?
2. Ұсақ үгітілген шыны неліктен мөодір емес?
3. Неліктен суға батырылған қалам қысқа болып көрінеді?
4. Неліктен жарық бір ортадан еінші ортаға өткенде сынады?
5. Неліктен жаңбырдан кейін кемпірқосақ көрінеді?
6. Светофорда қауіптілік сигналы неліктен қызыл түспен боялады?
7. Аспан неге көгілдір болып көрінеді?
8. Айда тұрып қарасақ аспан неге қара болып көрінеді?
9. Ал МАРСТА тұрғандар үшін неге аспан қызғылт болып көрінеді?
10. Неліктен тұманда қолданылатын фарлар сары жарық береді?
11. Қандай сфералық айнаның көмегімен және қалай күн сәулелерін пайдаланып, бірнеше жүз градус температураны алуға болады?
Негізгі кезең: Сабақтың тақырыбын, мақсатын міндеттерін анықтау:
Топтарға сұрақ:
1 - 2 минут ішінде кестені толтыру:
- Тақырып туралы не білесіңдер
- жаңа тақырып туралы не білгілерің келеді?
- Өз беттеріңше бүгінгі сабақтың мақсатын анықтауға тырысыңдар Кестені толтырады.
Өз беттерінше сабақ мақсатын анықтайды

Білімді негіздеу
Миға шабуыл
Қызығушылықты ояту Кітаппен жұмыс жасайды
Қызығушылығын ояту: алдарыңдағы құралдан не байқадық?
Жауап береді
Қолмен ұстайды
Жаңа сабақты оқу
Мағынаны ашу
INSERT әдісі Оқулықтағы мәтінді оқи отырып кестені толтырады. Постер қорғайды
Ой толғаныс:
Тәжірибе көрсету
КЕСКІН шығарып алу
Физ. минутка Музыкалық сергіту Оқушылар жаттығу орындайды
Өтілген сабақты бекіту синквейн әдісі. Не? Қайда? Қашан? Келісесің бе? Дұрыс па?
Сұрақтарға жауап береді
Бағалау парағын, кестені тапсырады(ББҮ) Дәптерлеріне орындайды
Рефлексия: Кері байланыс орнатамын. Стикерлерін смайликтерге іледі ������� ������ ��� dle ������� ��������� ������
Ұқсас мақалалар:
Жарықтың түзу сызықты таралуы. Жарықтың шағылу, сыну қасиеттерін қайталау

Жарықтың түзу сызықты таралуы. Жарықтың шағылу, сыну қасиеттерін қайталау

Жарықтың түзу сызықты таралуы. Жарықтың шағылу, сыну қасиеттерін қайталау Сабақтың мақсаты: Білімділік: Жарықтың қасиеттері бойынша алған білімдерін...
Қайнау. Меншікті булану жылуы

Қайнау. Меншікті булану жылуы

Сабақтың тақырыбы: Қайнау. Меншікті булану жылуы (ашық сабақ) Сабақтың мақсаттары: Білімділік: Оқушыларға сұйықтардың қайнау физикалық құбылысының...
қысқа мерзімді сабақ жоспары

қысқа мерзімді сабақ жоспары

Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Бірлестік орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің жоғары санатты мұғалімі ІІ деңгей...
Физикадан қысқа мерзімді жоспар «Магнит өрісі» 8 сынып

Физикадан қысқа мерзімді жоспар «Магнит өрісі» 8 сынып

Алматы облысы, Көксу ауданы Айнабұлақ бекеті МДШО бар №12 орта мектебі КММ физика – математика пәнінің мұғалімі Нургалиева Бибигуль Сейтжапаровна ...
Тың игеру кезіндегі Қазақстан

Тың игеру кезіндегі Қазақстан

Күні Сыныбы: 5 сынып Сабақтың тақырыбы Тың игеру. Жалпы мақсаты: Тың игеру саясатының ерекшеліктері, оның табыстары мен зардаптары және аталмыш...
Пікірлер: 0
Пікір қалдыру