«Бекітемін»
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: _____________
|
Пән мұғалімі: |
Ахмедов Нурлыбек |
Мектебі: № 264 мектеп-лицей |
|||
|
Сыныбы: |
9 «Б» |
2- сабақ |
уақыты: 06.03.2015 |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулалары |
||||
|
Мақсаты : |
- Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларынын түрлерін білу; - Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларын пайдалануды түсіну; - Тригонометриялық өрнектерді ықшамдауда қолдануды үйрену |
||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
- Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларынының түрлерін біледі; - Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларын пайдалануды түсінеді; - Тригонометриялық өрнектерді ықшамдауда қолдануды үйренеді; |
||||
|
Негізгі идеясы: |
Тригонометриялық өрнектерді ықшамдау формулаларды пайдалана білу |
||||
|
Керекті жабдықтар: |
Оқулық, интерактивті тақта, бағалау парақтары. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||
|
Кіріспе (5 мин)
|
Ұйымдастыру: Берілген қағаз қиындылары арқылы оқушылар «синустар», «тангенстер», «котангенстер», «косинустар» деп аталатын 4 топқа бөлінеді |
-мұғаліммен амандасып, сабақтарына дайындалады; - толық жазылмаған формулалар парақшаларын біріктіріп, топтарға бөлінеді; |
|||
|
«RAFT» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру «Үш шапалақ» арқылы бағаланады |
Әр топтан бір оқушы тұрып есептің шығу жолын рольге еніп айтады
|
||||
|
Тұсаукесер (5 мин) |
«Ой қозғау» -топпен жұмыс Түрткі сұрақ: 1.Егер қосу формулаларында өрнектерінде деп алсақ, нені байқайсыңдар? Сынама сұрақ: 2. Неге 2 болады? 3. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неге байланысты? (Осы сұрақтардан кейін сабақтың тақырыбы ашылуы тиіс) Мадақтау арқылы бағаланады
Жаңа тақырып – түсіндірме жұмысы Қос бұрыштың формулалары ; с
Жарты бұрыштың формуласы tg
|
Айтылуы мумкін жауаптар:
1. 2 немесе 2 болады
2. Тригонометриялық функцияларынын тәуелділігінен
|
|||
|
Негізгі бөлім (12мин)
|
«Бірін бересің, бірін аласың» әдісі
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау |
Берілген формулаларды бір-біріне түсіндіріп, талдайды. Постерге ойларын жинақтап салып, қорғайды.
Топтар бір-бірін үш критерий бойынша бағалайды. |
|||
|
(10мин) |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқулықтан:№456, №458, №461 есептер
Бағалау парағы |
-Оқушылар бірінші жеке орындайды,дәптерге түсіреді; -Жұптасып талқылайды. -Тақтадағы жауаппен салыстырып, жұптар бір-бірін бағалайды. |
|||
|
(7мин)
|
Кеңейтілген тапсырма. ; 4. с 6.
|
Жауап парағы Оқушының аты-жөні:_______________ 1.«Формулаларды сәйкестеңдіріңіз» = = = 4.С= = E.
Жауап парағы Оқушының аты-жөні:_______________
2. « Формуланы толықтырыңыздар» = = = 4.С= =
Жауап парағы Оқушының аты-жөні:_______________ 3. «Формулаларды жазыңыздар» |
|||
|
Қорытынды (5 мин) |
Кері байланыс. Түсіндім Қолдана аламын Қиын
|
Оқушылар тиісті бағанға «+» белгісін қоюлары керек |
|||
|
Кейінгі тапсырма (1 мин) |
Үйге: Оқулықтан №457, 462 есептер шығару |
|
|||



