Сабақтың мақсаты: Әлеуметтік –тұрмыстық қарым –қатынастағы сөз
мәнері қалай болуы керектігін оқып біліп, талдап танысу; маңызын анықтау; түрлерін,сөз қолданысын анықтап білу.
Күтілетін нәтиже: ӘТҚҚ сөз әдебін, оның түрлерін, сөз қолданысын жан- жақты меңгеріп, дұрыс сөйлеуге, кез келген ортада сөз мәдениетін сақтап сөйлесе алады; грамматикалық тұлғаларды ажырата алады, қазақша шұбарламай дұрыс сөйлей, пайымдай алады.
Сабақтың әдіс тәсілдері: СТО,Топпен жұмыс, өзара бағалау,өзін өзі бағалау
Сабақтың түрі: жаңа материалды игеру
Типі: дәстүрлі емес
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, Танысу
Психологиялық ахуал тудыру:1. Шаттық шеңберіне тұрады да, өздерін таныстырады,екі жақсы қасиетін, бір кемшілігін айтуы керек.(5мин)
2.Топтарға бөлу: көз, ауыз, құлақтың суреттерін беру, 3 топқа бөлу
Топ танысады және суретке қатысты мақал- мәтелдер айтуы керек. Әр мақалға 1 ұпа(»3мин)
3.Өткен сабақты еске салу, қайталау: 1 мин
-Дауыс мәнері қай кезде құлаққа жағымды болады?
-Сөзді ауызша жеткізудің неше типі бар еді?
39- жаттығу бойынша тапсырма: фразеологизмдерді сөйлет: 2 мин
1-топ- аузы жеңіл, сөзге келу.
2-топ- қолды болу,қалтасы тесік
3-топ -сөзге тоқтау, бет жыртыспау
4. Ақ параққа сурет салу: мультиктен кейіпкерді салып, топ мүшелері мәтін құрауы керек.Өзара сөйлестіру( 5мин)немесе үш түрлі тақырыпта мәтін беру, оның мазмұнын түсініп оқу, тақырыпты табу
1 тапсырма 8,9- тарауды оқы, топтап ойыңды жинақтап жаз.
Қолдану: 48 жаттығуды орындау: «рөлдік ойын»
Өзара бағалайды ауызша(1-2 мин)
Қорытындылау: -Не жайлы сөз болды?
-Не білдім? Нені білгім келеді?
Стикерге бүгінгі сабақтан алған әсерімізді жазып қалдырамыз.
Үйге:1.42-43 жаттығу
2.көркем шығармадан үзінді тауып келу
3. Ток –шоу әзірлеу
- Жанара
- 23 февраля 2015
- 7412
- 0

