О о дыбысы мен әрпі
О о дыбысы мен әрпі
Сыныбы 1ә Күні Бекітемін:___________
Оқу ісінің меңгерушісі: __________________
« 22»__қыркүйек_____2015_ ж.
Тақырыбы О о дыбысы мен әрпі.
Мақсаты Құрамында О дыбысы бар сөздерді талдау. О дыбысын дұрыс дыбыстату. О дыбысы бар сөз, сөйлем ойлату.


Күтілетін нәтиже -О дыбысы сөздің басында, ортасында, келетінін түсінеді.
-О дыбысы бар сөздерді талдау арқылы, жүйелі ойлауға, сөйлеуге үйренеді;
- Сөз ойлап тауып, сөйлем құрап айта алады.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар Ұ.Ботабаева,
К.А.Ерешева
Б.К.Игенбаева.
1-сынып. Алматы: Алматыкітап, 2012. 22-23- бет
Методикалық нұсқаулық, дидактикалық материалдар.

Сабақтың барысы
Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Уақыты
Ойлаудың
деңгейлері
Білу позитивті атмосфера қалыптастыру
«Көңілді күн» жаттығуы
Топқа бөліну.

Сыныптың білім деңгейін анықтау.
«Миға шабуыл» стратегиясы

- Дыбыс деген не?
- Дыбыстар нешеге бөлінеді?
- Әріп деп нені айтамыз
- Әріптерді не істейміз?
- Ал дыбысты ше?
Сурет атаулары қандай дыбыстан басталып тұрғанын тауып, тиісті әріпке сызық арқылы қос.
ғарышкер – Ғ Күлімдеп көкте күн,
Қарайды маған да.
Күлімдеп көкте күн,
Қарайды саған да.
Күлімдеп көкте күн,
Қарайды маған да,
Саған да, оған да.
«Геометриялық фигураларды» пайдалана отырып сынып 2 топқа бөлінеді,
- айтамыз, естиміз.
- екіге бөлінеді.
- әріптерді көреміз, жазамыз.

Алмұрт – А, шар – Ш, піл – П, радио – Р, нан – Н, уық – У, лақ – Л, тарақ – Т, йогурт – Й,
Суреттерге қарап атаулары қандай дыбыстан басталып тұрғанын айтады.
5 мин
Түсіну Қызығушылықты ояту.
Сақинаға қарайық,
Ұқсайды оған қай әріп?
"Ой қозғау» әдісі.
Оқушыларға суреттер көрсетіледі, сол суреттерде қай дыбыс көп, арасынан О дыбысы бар суреттерді табу, оны талдау
О о әрпі.

Суреттерге қарап жауап береді.
Өткен әріптердің ішінен таныс емес әріпті табады, пікірлерін ортаға салып, ой бөліседі 5 мин
Қолдану Оқулықпен жұмыс.
Оқушыларға өз беттерімен оқулықтағы суреттерді талдату. Содан соң, әр топқа тізбектеп оқиды.
Неше буын екенін атамыз. / шапалақтап/
Жақсы балалар !

Сурет бойынша жұмыс жасайды. Сөздерді оқиды.

Ой-на /2 буын/, ой-ла /2 буын, о-рын-дық /3 буын/, о-қу-шы /3 буын/
5 мин
Талдау
«Постер» стратегиясы.
1-топ О әрпі сөздің басында келетін сөздерді айтады,
2-топ О әрпі сөздің ортасында келетін сөздерді айтады,
Дәптермен жұмыс. Топ:
Орамал, одақ, отырғыш, отын, ою, ожау т.б.
Топ:
Домалақ, дос, апорт, той,бота, торпақ, тоқылдақ, торғай т.б.

5 мин
Жинақтау Сабақты бекіту «Венн диаграмасы» стратегиясы
Өткен Р әрпі мен жаңа О әрпін салыстыру.
«Позитивті доп»
Бүгінгі сабақта қандай әріппен таныстық?
Әріп туралы не білдіңдер?
Бүгінгі сабақта не туралы оқыдық?
Бүгінгі сабақтан нені үйрендік?
Сабақтан сендерге не ұнады, немесе ұнаған жоқ?
Келесі сабаққа ұсыныстарың бар ма?
Әріптерді салыстырып, өз ойларын айтады.



Қойылған сұрақ төңірегінде топ болып талдау жасайды, жауап береді.

10 мин
Бағалау Топтар өздерін бағалайды;
Басқа топтардың жұмысын бағалайды;
Өз-өздерін бағалайды.
«Жарайсыңдар!» Керемет!», «Өте жақсы»
«Өте жақсы!», «Тамаша!»
Өзін-өзі бағалау
5 мин
Сабақтың талдауы
Тәжірибелік сабақты бағалау
Сабақ бойынша өзгертулер ������� ������ ��� dle ������� ��������� ������
Пікірлер: 0
Пікір қалдыру